Loading Events

« All Events

SUHOKRANJSKI DNEVI IN PRAZNIK OBČINE ŽUŽEMBEK 2024

5. julija - 15. julija

5 do 15.7.2024 suhokranjski dnevi in praznik obcine žužemberk

Program 5.–15. julij 2024

 

Uvod v praznovanje Praznika Občine Žužemberk

PETEK, 28. 6., prizorišče: dvorišče na gradu Žužemberk

19.30: Romantični grajski koncert izbranih učencev GŠ Žužemberk, KUD Gl. muze in J. Gallus Stična z gosti

PETEK, 5. 7., prizorišče: Srednji Lipovec, moderator: Lilijana Hrovat

17.00: Začetek Suhokranjskih dni s slavnostnim prižigom oglarske kope, kulturni program, nagovor župana, pripravljavcev oglarske kope in častnega gosta (organizator: srednjelipovški oglarji)

SOBOTA, 6. 7., prizorišče: Žužemberk, Mali Lipovec, Hinje

16.00: Otvoritev društvenega prostora v Sadinjskih Talih in obeležitev 30-letnice delovanja društva: pozdrav župana in predstavnika s strani Ministrstva za kmetijstvo, kulturni program (organizator: Društvo vinogradnikov)

18.00: Tradicionalna Ješprenjada z akademijo ob 30-letnici delovanja turističnega društva – Gost: Jure Galičič (organizator: TD Suha Krajina)

18.00: Tekmovanje harmonikarjev na frajtonarci (organizatorja: PGD Hinje in KD Hinje)

20.00: Gasilska veselica z ansamblom Dolenjski veseljaki (organizator: PGD Hinje)

NEDELJA, 7. 7., prizorišče: Žužemberk, Ajdovec

8.00: Podeželski pohod po Ajdovški planoti (organizator: DPM Suha Krajina)

16.00: Podelitev priznanj krvodajalcem, nagovor župana, predsednika OO RK Novo mesto in gosta, nastop MePZ Dvor, Silva Mohorčič, moderatorka: Brigita Lavrič (organizatorja: OO RK Novo mesto in KO RK Žužemberk)

17.00: Srečanje Pečjakovih harmonik na gradu Žužemberk (organizator: Zavod Žužemberk)

19.30: Orgelski koncert v žužemberški cerkvi (organizator: Zavod Žužemberk)

PONEDELJEK, 8. 7., prizorišče: pri Šmihelski cerkvi

18.00: Ob 15-letnici delovanja društva KD Šmihel pri Žužemberku (organizator: KD Šmihel pri Žužemberku)

TOREK; 9. 7., prizorišče: Veliki Lipovec

17.00: Otvoritev ceste Veliki Lipovec (organizatorja: Občina Žužemberk in Zavod Žužemberk)

SREDA, 10. 7., prizorišče: Loka

18.00: Prihod slovenske olimpijske bakle na Loko (organizatorji: Olimpijski komite Slovenije, Združenje športnih zvez, Regijska pisarna Novo mesto, Občina Žužemberk)

ČETRTEK, 11. 7., prizorišče: Hinje

18.00: Otvoritev prostorov za namen kulturne dejavnosti v Hinjah (organizator: KD Hinje)

PETEK, 12. 7., prizorišče: Žužemberk, Dvor

13.00: Občinsko tekmovanje v pikadu za pokal župana, Žužemberk (organizator: DU Žužemberk)

17.00: Otvoritev cone Jama (organizatorja: Občina Žužemberk in Zavod Žužemberk)

18.30: Program KD Dvor s skupino GADI, Dvor – Gasilski vrt  (organizatorja: KD Dvor, PGD Dvor ter ŠD Fužina)

18.30: animacija za otroke

21.00: skupina Gadi

SOBOTA, 13. 7., prizorišče: Žužemberk, moderator: Matej Kocjančič

08.30–11.00: Preventivne zdravstvene meritve krvnega sladkorja, orientacijske meritve holesterola, meritve krvnega tlaka, individualni posvet z zdravnico, praktični prikaz prve pomoči in oživljanje z uporabo avtomatskega defibrilatorja (AED) (organizatorji: OO RK Žužemberk ZD Žužemberk, ekipa PP Občine Žužemberk)

09.00: Gorskokolesarska tura po Suhi krajini (organizatorja: ŠD Fratko in ŠD ZaReZa)

  • start in zaključek: Trg pred gradom Žužemberk
  • dolžina proge: 50 km

09.30: Razstava ročnih del (organizator: DU Žužemberk)

10.30 Slovesnost položitev venca ZŠAM Slovenije ob prazniku šoferjev in avtomehanikov: pri spomeniku NOB na Cviblju, pozdrav župana, nagovor gosta, kratek kulturni program, (organizator: ZŠAM, ZB NOB Žužemberk)

11.00: Dan odprtih vrat Radiokluba Žužemberk (organizator: Radioklub Žužemberk)

11.00: Festival »NA PLAC« (organizatorji: Zavod Žužemberk, KUD Žužemberk in Društvo kmečkih žena Suha krajina)

predstavitev in pokušina dobrot

odprta kuhinja

animacija za otroke

vodeni ogledi gradu (13.00–17.00, ogled bo organiziran na pol ure)

tržnica

 

17.15: Mestna godba Novo mesto (organizator: Zavod Žužemberk)

18.00: Slavnostna seja in podelitev občinskih priznanj (organizatorja: Občina Žužemberk, Zavod Žužemberk)

20.00:  Suhokranjska noč – gasilska veselica z ansamblom Trio Šubic (organizator: PGD Žužemberk)

 

NEDELJA, 14. 7., prizorišče: žužemberški grad, trg, farna cerkev v Žužemberku, moderator: Matej Kocjančič (Organizatorji: Zavod Žužemberk in društva)

9.30: Otvoritev 25. srednjeveškega dne na žužemberškem gradu

9.40: Odhod s kočijami Konjerejskega društva Suha krajina k sveti maši v farno cerkev sv. Mohorja in Fortunata

10.00: Sveta maša v farni cerkvi sv. Mohorja in Fortunata

11.30: Grajsko kosilo za vse nastopajoče

13.00–18.00: Dogajanje na gradu

  • Teater Cizamo:
  • Predstava Ranocelnik
  • Predstava Legenda o Erazmu Predjamskem
  • Red Kraljevega orla
  • Viteški turnirji, tudi v sodelovanju z otroki iz občinstva
  • KUD Galiarda Celje
  • Plesni nastopi
  • Učenje srednjeveškega plesa – plesne delavnice
  • Prikazovanje družabnega življenja v srednjem veku (obiskovalci se bodo lahko preizkusili v različnih igrah in dejavnostih: hoja z deskami; hoja s hoduljami, metanje pletenih obročev na stožce, metanje podkev, metanje kroglic na vrvi na lestev, igranje lesenih namiznih iger (šah, tri v vrsto, mlin, kroglice na vislicah), metanje kladivc, podiranje lončkov, metanje žakeljčkov iz cot v viseča vedra ter lovljenje rib z ribiško palico)
  • Pečatenje starinskih ovojnic
  • Kaligrafija
  • Delavnica izdelovanja parfumov – delavnica za odrasle
  • Vitezi najemniki Grofov Celjskih
  • Mečevanje za otroke
  • Otroci bodo lahko preizkusili srednjeveška oblačila
  • Kolo sreče z lesenimi krogi za metanje
  • Lokostrelstvo
  • Sekiromet
  • TD Suha krajina
  • Plesne točke
  • Društvo srednjeveški najemniki
  • Streljanje s katapultom
  • Turnir v lokostrelstvu
  • Prikaz različnih tehnik mečevanja
  • Vpogled v viteški tabor
  • Razstava gradov iz kock in delavnica s kockami
  • Cirkokrog – delavnica za otroke in odrasle (14.00–17.00)
  • Vokalna skupina Gallina – Concerto delle donne – petje madrigalov
  • Prikaz veščine karateja in tai chi chuana (ŠD KIMON SK)
  • Vodeni ogledi gradu (13.00–17:00, ogled bo organiziran na pol ure)
  • Srednjeveška tržnica

 

PONEDELJEK, 15. 7., prizorišče: žužemberški grad, moderatorka: Lilijana Hrovat

19.00: Spominska ura, posvečena Rozaliji Sršen – Zalli Zarani, nagovori, kulturni program, slavnostna gostja Mirjam Korbar (organizator: KUD Žužemberk)

 

ORGANIZATOR SI PRIDRUŽUJE PRAVICO DO SPREMEMB.

 

 

 

Details

Start:
5. julija
End:
15. julija
Event Category:
Website:
https://www.zuzemberk.si/

Drugo

Regija
Jugovzhodna Slovenija
Občina
Žužemberk
Prireditve
Drugo

Venue

Žužemberk
Žužemberk, 8360 Slovenia + Google Map